Preview Mode Links will not work in preview mode

Druga strona pieniądza

Jun 29, 2021

Polska ma dużą i zdywersyfikowaną gospodarkę, zyskała na wzroście popytu na rynkach eksportu. W mniejszym stopniu niż inne kraje dotknął ją spadek inwestycji zagranicznych. Bardzo optymistycznie podchodzimy do tego, co się będzie działo w Polsce w ciągu najbliższych dwóch lat – mówi prof. Beata...


Jun 22, 2021

W Polsce na mieszkańca przypada 1600 m sześciennego wody. To poziom, który uznajemy za bardzo niski. Średnia europejska to 4700. Polsce jest potrzebny, użyję tego sformułowania: Narodowy Program Wodny. Powinniśmy ponadpartyjnie rozmawiać o problemie kryzysu wodnego – mówi Kamil Wyszkowski, przedstawiciel...


Jun 15, 2021

Błędy w Poczcie Polskiej nakładały się od lat. Efekt jest taki, że na rynku usług pocztowych ta firma praktycznie nie istnieje. Gdyby nawet przestała istnieć, to nie wiem, czy w dużych miastach ktoś by to zauważył – mówi Piotr Moniuszko, szef Wolnego Związku Zawodowego Poczty Polskiej.


Jun 8, 2021

W podcaście „Druga strona pieniądza” także na to pytanie odpowiedzą prof. Joanna Tyrowicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Rady Ekonomicznej Newsweeka oraz Magdalena Polan, ekonomistka ds. rynków wschodzących w Legal & General IM.


Jun 2, 2021

Niektóre propozycje "Polskiego Ładu" już dawno powinny zostać wprowadzone - twierdzi Paweł Borys. Szef Polskiego Funduszu Rozwoju broni rządowych planów na czas po pandemii. Opowiada też o tym, czy tarcza antycovidowa zakończyła się sukcesem i czemu stał się obiektem ataku Wiadomości TVP.